------- ------- ------ ------
Artysta Fanclub Dziela Wiesci
 
Mike Oldfield
Autorzy:
Howell Llewellyn

Inne artykuły:
Spis artykułów
Następny
Poprzedni
English

Strony wyżej:
Artykuły
Artysta
Strona główna

Madryt - Album Mike'a Oldfielda "Tubular Bells 2" powtórzył swój spektakularny wyczyn w Brytanii, przez skok na top hiszpańskich notowań płytowych już w pierwszym tygodniu od wydania. Ku radości nie tylko swojej nowej wytwórni płytowej, Warner, ale także swej starej wytwórni Virgin.
    Album spędził dwa tygodnie na miejscu pierwszym w Wielkiej Brytanii, ale aż dziewięć tygodni na szczycie w Hiszpanii, sprzedając się w 250,000 kopiach od jego wrześniowego wydania do połowy grudnia. Hiszpański Warner Music spodziewał się zwiększyć sprzedaż do wielu ponad 300,000 egzemplarzy, kontynuując wielką kampanią w okresie świąt Bożego Narodzenia.
    Najszczęśliwsza była hiszpańska żona Oldfielda, Rosa, którą spotkał kilka lat temu w północno-zachodnim regionie Galicji podczas poszukiwań Galicyjskich instrumentów, na których gra się w tej części świata, o wiele oddalonej od zabarwionego flamenco gorącego południa.
    Robocze związki Oldfielda z poprzednią wytwórnią Virgin zostały zerwane jakiś czas temu przed wydaniem jego ostatniego albumu dla tej wytworni, "Heaven's Open". Można oczekiwać, że Virgin może być trochę nieusatysfakcjonowana komercyjnymi skutkami odrodzenia Oldfielda po jego przejściu do Warnera. Ale są po cichu zadowoleni. Bez żadnej kampanii reklamowej, oryginalne "Tubular Bells" z 1973 roku, wkradły się na powrót na listy najlepiej sprzedających się albumów równe 20 lat po ich ukazaniu, całkowicie zawdzięczając to swojemu następcy.

Billboard
Luty 13, 1993


Ostatnia aktualizacja: 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*-