TBoFW - Sierpień 2001 
Najlepsze teksty z sierpnia 2001

Strony podobne:
The Best of 4W -->

Strony wyżej:
Lista dyskusyjna -->
Działalność -->
Fanklub -->
Strona główna

The best of Four Winds
Sierpień 2001MUZYKA

[OFF-TOPIC]            Żesz, przyłapałem się na tym, że już tak dawno nie słuchałem Mike'a, że nie powinienem się wypowiadać na tej liście, bo już nawet nie pamiętam ile piosenek było na Amaroku i jak się nazywał ten debiutancki, nieudany album Michasia...

Katz


Starzeje się biedak. I nie będzie się już tak podobał mojej żonie.

Tytus [na temat Katza]


Też żeście sobie wybrali nazwę - Guitars to wg mnie raczej nieciekawy album. A poza tym już nawet Division Bell by się bardziej z Oldfieldem kojarzyło!

Kuba [forward z listy Braindead]


Było to niedawno. Poszedłem do sklepu, aby zakupić sławetny album Amarok do mojej Oldfieldowej kolekcji. Pomyślałem, że najpierw przesłucham sobie tą płytkę. Posłuchałem tego utworu i... zdecydowałem, że przesłucham inne jeszcze wydawnictwa Mike'a. Chwyciłem za Voyager. Pierwszy utwór taki sobie, ale Celtic Rain otworzył moje wrota wyobraźni. Potem inne utwory, w tym Woman of Ireland zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Wiedziałem już, że qpię Voyager. Qzyn powiedział, że dokonałem słusznego wyboru, ale nadal nie wiem czemu tak bardzo zachwalaliście Amarok...

Wampir


[Mike a Terry] Zacząłem się zastanawiać, kto od kogo rżął, ale doszedłem do wniosku, że obaj rżnęli od Celtów.

Tytus


Ja to [Guitars] widzę jako mroczne, wilgotne, deszczowe miasto, jesień. [...] Przyjemne klimaty. Trochę dziwne a może nawet dołujące ale przyjemne. Zwłaszcza lubię Enigmatism. Jest tam świetny moment gdy na wyższy dźwięk gitary nakłada się niższy dźwięk który w tym samym momencie gra to samo. Takie dwubrzmienie bardzo mi się podoba.

Chris B.


Jak słucham Islands to zawsze widzę przed oczyma Bonnie Tyler z jej wspaniałą, kosmiczną fryzurą i mi się odechciewa.

Tytus


Dla mnie jest najlepszym gitarzystą świata i serce mi mało nie pękło, kiedy wziąłem książkę o gitarzystach. Byli wszyscy: Gilmour, Satriani, Clapton... nie było Mike'a!

Sheben


Tubular Bells i caremonia to było przedstawienie aktualnych trendów w muzyce poczatków lat 70-tych. W TBII Michaś zrobił to samo - tyle, że w stosunku do lat 80-tych. I dlatego miejsce mandoliny zają 'the vanicean effect' i doszedł wzmiankowany procesor dźwiękowy. Zauważ jednak jak zmieniło się brzmienie samych dzwonów. W TB brzmią one dość płytko, bez wybrzmienia... Zresztą trudno się dziwić, dzwony to dość kapryśny instrument dający bardzo silny dźwięk na początku, a potem dość ciche wybrzmienie. Człowiek, który słyszy taki instrument na żywo usłyszy wszystko - ucho to naprawdę bardzo skomplikowane połączenie komresorów dynamiki i analizatorów pasma. Z nagrania juz nie.

Trzypion


I można jej [płyty Amarok] używać do różnych rzeczy:
1. Jako dopalacza przy pilnej robocie w środku nocy - jak padam, a jeszcze muszę coś zrobić, włączam sobie Amarok. Działa jak kawa.
2. Do robienia przyjemności głupim sąsiadom, którzy domagają się kończenia prac remontowych w mieszkaniu o 18.00. (O 18.00 wyłącza się wiertarkę i puszcza Amarok.)
3. Do zagłuszania pracującej za oknem koparki (w tej chwili to robię).

Jolanta Pers


I jakie miałem szczęście w Polanicy! Wieża się popsuła, nie chciała odtwarzać płytek (a z Mike'a wziąłem Voyager, TB///, Earth MovingAmaroka) i tylko jedna działała. Tak, AMAROK! Odlot, panowie, odlot.

Sheben


Kiedy przesłuchiwałem Amaroka w Empik-u prawie natychmiast trafiłem na ten porywający i rozrywający, choć niestety taki krótki climax z 5-tej minuty. Żebyście mnie wtedy widzieli! Zachowałem się jak żołnierz na mustrze - słuchawki z uszu, płyta w łapę i do kasy biegiem maaarsz!

Tomek Fortuna


Jeśli chodzi o Flying Start to zawsze kiedy słucham przypomina mi wypad do Trzypiona po koncercie Kasztanisa. Słuchaliśmy sobie FS, a kiedy nadszedł czas Trzypion wychylił się z kuchni i "In the bottle of a wine" zabrzmiało na dwa głosy. Niezapomniana chwila.

Sheben


Dla mnie numerem 1. jest finał Amaroka. Wcześniejszy "finał", gdzie Mike rżnie na gitarze wyciąga bohatera z cienia - i wtedy wstaje słońce. Przy dzwonach to przechodzą mnie takie ciary, że czasami mogę je na plecach złapać i rybki nimi nakarmić.

Sheben


Czy można wyobrazić sobie twórczość Oldfielda bez piosenek? Chyba nie! Śmiem twierdzić, że dla przeciętnego słuchacza Oldfield znany jest z głównie takich utworów jak przede wszystkim nieśmiertelny Moonlight Shadow, Shadow on the wall, Family Man i innych. Dopiero bardziej "zaawansowani" melomani skojarzą sobie EgzorcystęPola śmierci. Na koniec zostaną ci, którzy od czasu do czasu słuchają "Trójki" i rozróżnią TB I od TB II.

Michał Janiak


TKF (dla _555: This Kills Friends)

Sheben


Poza tym nie rozumiem jak można tak fenomenalnie zwokalizowany utwór jak The Inner Child nazwać wyciem? Dla mnie głos Rosy Cedron brzmi nieprawdopobnie... ech, ale portugalos gustus non dzikus kacpros est.

Sheben


jak to [Speak] kiedyś włączylem (żeby nie było puszczania) mojej żonie to powiedziala - "co ty mi tu wlączasz, jacyś Pythoni?". To już daje obraz jak wielkie dzieło to jest. Spiiiiiiiiiiik, wiżyn of de naaaaaaaaajt.....
Boskie!

Tytus


"Mike taki, jak wyglądał w '99 (teraz pewnie ma rude włosy, brodę i pejsiki)"

I buduje sobie willę w Tel Avivie...

Katz


Fish jak każdy Szkot - potencjał ma duży i to nie tylko w gaciach.

Katz


Jest piękne, sierpniowe popołudnie. Słońce grzeje jak trzeba, po niebie ganiają się chmurki, a ja stoję na balkonie, rozkoszuje się latem i słucham Tangerine Dream na żywo... Czegoś takiego się nie spodziewałem...

Katz

OFF-TOPIC

[MUZYKA]           Kurde bele, ale ja jestem mądry! i piękny (z wakacji wróciłem opalony)!

Tytus


"Pierdzielisz?!?!?!?!"

Chciałbym!!!!! Serio!!!

Wampir


Ja też mam pięciu członków.

Flegmus


Wiesz, to nie moja wina, że Cię rozjadę, tylko samochodu.

Trzypion


A moja babcia co dawno nie była w kinie zapytała mnie się ostatnio czy nadal przed filmem puszczają "Kronikę".

Flegmus


JESTEM BOGIEM!!

Tytus


Chyba, że delikwent zaproponuje również, żeby ktoś za niego wziął do łóżka jego dziewczynę (o ile ładna).

Trzypion


Z tym też mieliśmy problemy - na początku była propozycja Cztery Wiatry, ale nie chcieliśmy ich wypuszczać.

Tytus


Ja proponowałem Cztery Piardy, ale nikt nie chciał...

Sheben


Mandi, kurwa, wyślij mi Amaroka...

mANDI


"A nowa płytka już za miesiąc... 22.09. Może wpadniecie na koncert premierowy do S-ka? Zapraszam!"

A bedą rozdawać Tazo's???

Trzypion [do Kayanisa]


Jak się spotkamy to cię wytarmoszę za to coś co marnie imituje u ciebie kozią bródkę...

Katz [do Bazylii]


Wiesz, Łyły.. obudowę masz pecetową. Weźmie się bebechy PC-towe i po cichu podmieni Ci się. I będziesz miał łyłyndowsy.

Trzypion


Kurczę, co ja niby mam ze swojej laski ściągać? Hm, dzisiaj brałem prysznic i nic na niej nie ma...

Sheben


Czysty, nieskażony technologią chór wujów.

Tytus


Składam oficjalny protest przeciwko nieumieszczeniu żadnej mojej wypowiedzi w lutowym TBOFW. Nie po to sobie wówczas żyły wypruwałem, próbując się dostać do komputera w obcym liceum, aby moje wysiłki były ignorowane. Każde moje słowo, każda litera były wynikiem długich przemyśleń i rozważań. [...] Co ja powiem moim fankom?

Basssyli bardzo rozgoryczony


A my tylko siedzieliśmy znudzeni przed ekranami i komentowaliśmy na OZ-liście: "Bosz... co ten nowy gówniarz się tak wymądrza..."

Katz [o Bazylii:)]


"Może ktoś ma ochotę na Audi 200 1988 pełny wypas, klima itd.? Muszę szybko się go pozbyć, bo mi wierzyciele łeb urwą. A autko super, silnik 2,2 z turbiną, 180 KM, w 7s do setki, miód. Mówię Wam!!!"

Prawdziwa fura dla prawdziwej gwiazdy rocka... :)
Jak Kaszanis demonstrował mi skuteczność turbiny na ulicach Słupsk City, to asfalt spod szalejących tylnych kół rozpuścił się i chlapnął mi do przodu na spodnie...
A z tym 7s do setki to bzdura, po prostu Kayanis ma 3s do monopolowego, 2s zajmuje mu kupienie flaszki i 2s nalanie kielona. I już! 7s i mamy setkę. Szpaner się znalazł...

Katz


Wczoraj przypieprzyła taka burza, że nasz ogrodowy pawilon połamało.

Sheben


Albo jeszcze zauważ synkopowanie w każdym Krakowiaku.

Trzypion


A tu jakieś fifulki coś za bardzo piszczą...

Chris B.


To mi wygląda na próbę dostania się na TBOFW. A co będzie następnym razem? Esej? Traktat? Psalm? Donos?

Chris B. [do Bazylii]


Nie wziąłeś śpiworka?...

Katz


To ja Ci powiem (sorry za cipę).

Sheben


"ZAWIJAJ DŁUGIE LINIE!!!!"

Chwilę trwało zanim zrozumiałem...
To byłby piękny tytuł na obraz abstrakcyjny... Zawijaj długie linie...

Kayanis


Mister M.S., wdrożeniowiec Netscape'a jest właśnie bezrobotny. Przeglądając CV nadesłane do firmy wpadła mi w łapki jego CV-ka.

Trzypion


Gdybym był jego szefem, to chyba bym ze śmiechu umarł, a potem napisałbym mu: "Panie pieprzony pedale, w związku z zaistaniałym nadmiarem instalki netscpe'a, proszę kurwa spierdalać z firmy..."

Katz


A teraz drogie misie nie podskakujcie i wypieprzajcie outlooki do kosza!

Trzypion I Groźny


To jest głowa z Trzody...

Flegmus


Ok, zwalamy się do Kacpra! Dla mnie przygotuj coca-colę i jakieś chrupki. W sumie mógłbys też zamówić pizzę. Innym też proponuję składać zamówienia, Kacper gościnny facet, na pewno się nie obrazi.

Bazylia


Okropnie się podnieciłem.

Flegmus

NASTĘPNE


przygotowal: Łukasz Jedynasty, 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*-