Muzyka - Luty 2000 
Najlepsze teksty z lutego 2000

Strony podobne:
The Best of 4W -->

Strony wyżej:
Lista dyskusyjna -->
Działalność -->
Fanklub -->
Strona główna

MUZYKA
Luty 2000

Najpiękniejsze dzieła tworzone są na skutek warunków emocjonalnych. Najczęściej to jest miłość, bieda, emigracja, samotność albo inna choroba, a jeśli chodzi o Guitars to oprócz nowych melodi nic nowego tam nie widzę. To, że zagrał wszystko na gitarze, nawet perkusję? To jest możliwe od bardzo dawna.

Koper


Tu właśnie wytłumaczę TB|||. Nie była zbytnio promowana. Prawda, że jest komercyjna, ale Mike podaje we współczesnym brzmieniu sporo swojej oryginalności. Dobrze wiemy, że jest napalony na elektroniczne urządzenia, sample i inne tam przystawki czy syntezy. Myślę, że właśnie dzięki temu trafia do młodszych, nie znających rocka, dwunastostrunowych gitar i prawdziwej perkusji z talerzami. Wszystko to wychodzi spod jego ręki, przesycone właściwymi dla niego aranżacjami, układami, powtarzalnością głównych motywów i zapętlaniem. W takim jak BT||| nie ma miejsca na wybitną wirtuozerię. Bo to nie ten cel. Mike przy kilku innych płytach, myślę, miał inne cele. A choćby odszczekać się komuś...

Koper


Utwory są długie i pozwalają powoli zagłębiać się...

Tytus


To cudowne uczucie kiedy muzyka cię unosi. Przyciemnij swiatełko, usiądź wygodnie i miej w dupie sąsiadów i współmieszkańców.

Koper


Z drugiej strony w tej komersze (np. TBIII) jest zaszyta spora część starego Oldfielda. Mogę podbić basy i iść skakać, a mogę wsłuchać się i tak samo odkrywać nowe ścieżki melodii jak to drzewiej bywało.

Tytus


No może jeszcze "Amorok" jest słaby...

M. Slawski


A ja bym wolał, żeby [Mike] się bawił w nowe utwory, tylko żeby się odczepił od techno i innych pierduł tego typu. Pamiętam jak z rok albo dwa temu czytałem wywiad z Jarre'm i on wychwalał muzykę techno pod niebiosa, że niby to przyszłosc, że coraz częsciej słucha się jej w domu, itp. Pomyslałem sobie wtedy: czy to już jego koniec? Okazało się, że nie, ostatnia płyta Jarre'a nie jest bynajmniej jakas super 'techniczna' i MSZ trzyma poziom. Kiedy Mike zrozumie, że techno jest nowoczesne, ale mało ambitne?...

Katz


"Powiedziałbym raczej 'przeżartych papierochami'. Tak przy okazji jakie Mike pali?"

Pewnie LM-y ale najpewniej TBI lub TBII bez filtra, w kształcie wykręconej rury. W ten sposób może jednocześnie trzymać oba końce papierocha w ustach.

Drogi


Siedząc na samym dole czerwonego sektora, wyposażony w przyrząd optyczny zwany lornetką ustalilem z 95% dokładnością na podstawie oględzin paczki, iż w Spodku kopcił on [Mike] pety marki "Lucky Strike"...

Flor


[o wannie w domu Mike'a] "To prawda - podobno z wanną a la kocioł, który rezonował dźwiękiem gdy sie w nim nuciło..."

Właśnie miałem zapytać, czy rezonował też jak się w nim.... Ale nie zapytam.

Tytus


TSODE ma w sobie coś z TBII, te łkające gitarki, elektronika, itp. Kiedy wyszedł Voyager to przez kilka pierwszych dni nie mogłem tam znaleźć zbyt wiele "Mike'owych" zagrywek. Dopiero później... TSODE może nie tyle odbiega stylem od reszty, co jest najbardziej monumentalna, rozbudowana, zagadkowa, przytłaczająca... wielka...

Katz


Siedząc w knajpie pomiędzy dwiema uroczymi damami odpaliłem notebooka, a kiedy OS/2 wstając radośnie odegrał partię dzwonów z The Bell z TBII wywiązała się dyskusja pomiędzy paniami z której to płyty jest utwór. No proszę. A ja myślałem, że tylko maniacy.

Trzypion


To co powstaje to z nielicznymi wyjątkami, par excellance, totalne gówno. Kilku gości z przesterowanymi gitarami - kilka poprawnych akordów i wszystko próżne artystycznie, pozbawione jakichkolwiek emocji.

Flor


WARTO ŻYĆ DLA:
  • "(Tomek Beksinski ponoć napisał, że warto żyć dla 17. minuty tego utworu [Echoes]...)"
  • Ja zyje dla zupelnie innych momentow.
    Chocby dla koncertowej wersji Platinum Finale Oldfielda... - Luke
  • I dla mniej więcej 4 minuty The Bell z Tubular bells II.... - Trzypion
  • Jak juz mowimy o fragmentach, to dla "Weightless" z TB2 tez. -Oxan
  • To może jeszcze dorzuce 11:30 z Amaroka i 9:30 z TB1... - Katz
  • I dźwięku Dzwonów Rurowych w Amaroku... - Sheben
  • Dorzucam 8:48 z II części TB1. - Oxan
  • To ja dokładam 51:17 z Amaroka oraz 6:55 z Ommadawn part 1 - Katz

NASTĘPNE


przygotowal: Łukasz Jedynasty, 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*-