------- ------- ------ ------
Artysta Fanclub Dziela Wiesci
 
Transkrypcja wywiadu z MO, cd. - jak powstawał teledysk TSODE
Autorzy:
Adam Drogosiewicz

Inne artykuły:
Spis artykułów
Następny
Poprzedni
English

Strony wyżej:
Artykuły
Artysta
Strona główna

Mike siedzi sobie i nawija a za jego plecami "leci" teledysk na dużym ekranie.

Chciałbym zaprezentować mój nowy teledysk, nosi on tytuł Let There Be Light i wchodzi w skład albumu The Songs Of Distant Earth. Chciałbym Wam wytłumaczyć niektóre z koncepcji i wyjaśnić w jaki sposób do nich doszliśmy. Na początku jest tam kilka scen nagranych na Miami na Florydzie. Obrazy tego typu jak widać w tej chwili. Potem obrazy takie jak ryby, smoki są w całości stworzone przez komputer przy użyciu programów trójwymiarowych. Później te dwa rodzaje akcji - obrazy żywe i komputerowe zostały skomponowane w całość w Londynie.
Film wyreżyserował Alan Greenow (nie wiem czy dobrze napisałem ale brzmi to Grinoł - przyp. transkrybenta) i kosztował mnie około dwustu tysięcy dolarów.

Wybrałem Harolda Greenow ponieważ spodobało mi się jego video do utworu Liberation grupy Pet Shop Boys. Użyte tam techniki podobne są do tych, które można zobaczyć tutaj, z tą tylko różnicą, że tamten film był całkowicie skomputeryzowany. Tutaj natomiast połączone są obrazy żywe i kompozycje komputerowe. Nie byłem całkowicie zaangażowany w całą produkcję. Ponieważ cały ten pomysł animacji komputerowej i interaktywnej muzyki jest zupełnie nowy chciałem znaleźć najlepszych ludzi w tej dziedzinie tak by zapoznać się z rodzajem technik jakie stosowali. Jedyny moment, w którym pojawiam się na ekranie jest nieco później, gdy widać dziwny komputerowy model mojej głowy. By to osiagnąć udałem się do specjalnego studia, właśnie to będzie widać, właściwie jest to model mojej twarzy. Tak więc siedziałem tam a laserowy skaner obrócił się o 360 stopni wokół mojej głowy i właściwie stworzył matematyczne współrzędne mojej głowy. Model ten później został wprowadzony do komputera i wypełniony teksturą. Można w zasadzie użyć jakiejkolwiek tekstury i wypełnić nią model. Może to być przeźroczyste szkło, metal, drewno czy nawet złoto. Ogromną sympatią darzę również indian i dlatego właśnie w tej scenie użyliśmy indianina. Ogień jest tu także przetworzony przez komputer. Istnieją programy, którymi można nakazać przedmiotom by emitowały ogień czy parę, dym, nawet kropelki wody i deszcz. Rzeczywiście dochodzimy do momentu, gdy będziemy w stanie stworzyć bardzo przekonywujący obraz świata zewnętrznego. Jest to to czym chcę bardziej zajmować się w przyszłości. Chciałbym Wam wytłumaczyć historię przedstawioną w tym filmie. W zasadzie chodzi o to, że gdy się tego chcę, wyobraźnia rodzaju ludzkiego może być naprawdę potężna. Ludzie zdolni są do tworzenia demonów, diabłów, aniołów czy innych istot, które normalnie pojawiają się tylko w ich snach. Wtedy właśnie żyją. Istot takich jak widać tutaj. Te dziwne stwory smoki i anioły. Bardzo jestem podekscytowany tym nowym osiagnięciem, tym ,że można stworzyć światy, które wydają się być absolutnie realistyczne. I zamierzam robić tego więcej w przyszłości. No, to teraz powiem Wam do widzenia, dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że video Wam się podoba. Dziękuję bardzo.


nadesłał: Adam Drogosiewicz


Ostatnia aktualizacja: 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*-