Muzyka związana 
Strona o twórcach w jakiś sposób zwią- zanych z Oldfieldem

Strony podobne:
Współpraca -->
Gościnnie
Sally
Terry
Inni
Przeróbki

Strony wyżej:
Dzieła -->
Strona główna

"When you see one bird
there's another one watching over
and the two can fly much higher"
(Mike Oldfield 'When The Night's On Fire')

    Muzyka związana z Mike'm Oldfieldem... Jak "związana"? O co tu chodzi?
    Chodzi po pierwsze o gościnne występy Mike'a Oldfielda, czyli jego udział w nagrywaniu albumów innych wykonawców.
    Po drugie przedstawiamy Wam dorobek muzyczny i sylwetki artystów, którzy współpracowali z Oldfieldem w studio lub na estradzie na przestrzeni całej jego kariery. Z oczywistych względów potraktowaliśmy wyjątkowo siostrzyczkę Sally Oldfield (w tym także duet Sallyangie) oraz braciszka Terry'ego Oldfielda.
    Osobną fascynującą stronę poświęciliśmy wszystkim innym artystom. Uzbierała się tam spora gromadka muzycznych wychowanków oraz nauczycieli. Muzyków wcześniej utytułowanych lub też wokalistów, dla których śpiewanie z Oldfieldem stawało się szansą na pokazanie się światu. Pojawiło się tam kilka sensacyjnych wątków, które rozwinęliśmy na osobnych stronach.
    Choć Mike Oldfield zawsze bardzo starannie dobiera muzyków, których zaprasza do swego studia, nie twierdzimy, iż wszystkie bez wyjątku wymienione przez nas tytuły godne są zainteresowania i zachwytów. Staraliśmy się po prostu jak najpełniej przedstawić bogactwo powinowactw muzycznych płyt Oldfielda, mając zarazem nadzieję, że uda nam się odkryć przed Wami nowe muzyczne fascynacje.

    W tej części naszego serwisu poświęciliśmy także specjalne miejsce przeróbkom utworów Oldfielda dokonanym przez innych mniejszych, bądź większych artystów. Wymieniamy tam również te utwory, które zawierają cytaty z Oldfielda lub wyraźne inspiracje jego twórczością.

W imieniu Czterech Wichrów...    
zapraszam w niezwykłą podróż     
tropem muzycznych powiązań Mike'a Oldfielda!    
Łukasz Wierzbicki    


przygotowal: Łukasz Wierzbicki, 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*- -*English*-