TBoFW - Październik 2001 
Najlepsze teksty z października 2001

Strony podobne:
The Best of 4W -->

Strony wyżej:
Lista dyskusyjna -->
Działalność -->
Fanklub -->
Strona główna

The best of Four Winds
Październik 2001MUZYKA

[OFF-TOPIC]            Orchestral TB live 82.avi 63,5MB - słynna solówka, taśmowy orgazm, zajebista jakość, pusty portfel!

Drogi


"MIKE OLDFIELD One Glance Is Holy
Format: 5" CD SINGLE"


Mój kumpel ma to na winylu!
Przypowieść: przyszedł z płytą podniecony do domu i puszcza... słucha... słucha... i jakieś hardkorowe te kawałki.. mistyczno gotyckie i śpiewane GRRRRUUUBBBYYMMM basem. Poszedł więc do Katza z płytą... puszczają... faktycznie - rarities jak cholera... aż w końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby obejrzeć płytę... I to było najlepsze ! Duże płyty się defaultowo kręci bodajże na 33obr/min a to była duża płyta - kręcona na 45obr/min i po przełączeniu wajchy wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Kamillo


A propos Sally, zakupiłem sobie w niedzielę jej drugi album - Easy, na pewnej wyprzedaży, po to, żeby posłuchać co to cholera takiego jest. No i miło mnie piosenki zaskoczyły, zwłaszcza utwór 7 (Hide And Seek) - Mike chyba trochę czerpał z siostrzyczki tworząc Platinum (Easy jest z 1979 roku). Hmm... i gitarki są bardzo majkowe...

Sheben


A tu mi się przypomina, jak pochwaliłem Lubomira, że tak ładnie zagrał na koncercie, a on na to prawie prychnął i powiedział coś w guście: "No coś ty! Przecież to prawie wszystko z komputerka szło". A może to powiedziała Żona Lubomira? Wychodzi na to, że w Kwidzyniu naprawdę zagrał tylko Władek Komendarek.

Tytus


Nigdy Jarre nie będzie grał tak na gitarze jak Oldfield, ani ten drugi na klawiszach tak jak ten pierwszy. W końcu Jarre to jakby nie patrzeć "elektronik" a Oldfield - hmm no cóż... trudno określić lecz ja skłoniłbym się do nazywania go instrumentalistą. Po prostu instrumentalistą. Bo i synthów trochę u niego i instrumentów perkusyjnych, i klasycznych tj. pianin, dzwonków a przede wszystkim gitar.

Michał Janiak


To że ty uważasz, że koncert Jarre'a w Katowicach był lepszy od Michasiowego, nie zmienia faktu, że ja uważam, że Michasiowy był lepszy chociaż Jarre'owego nie widziałem.

Tytus


Czy gdyby pod koniec Tubular Bells part I Oldfield nie umieścił partii dzwonów rurowych (moim zdaniem jednego z najlepszych fragmentów całej suity), odniósł by taki sukces? Zapewne wtedy nie nosiłoby to nazwy TB tylko Opus 1. Mnie najbardziej z jego wszystkich dzieł urzeka Ommadawn i ten album cenie sobie najbardziej, bardziej nawet od drugiego mego ulubionego albumu Five Miles Out.

Michał Janiak


Dla mnie w pierwszych dzwonach mogłoby nie być dzwonów, jakkolwiek dziwacznie to brzmi. Ich dźwięk przywodzi mi na myśl odgłos żelaznych kubłów. A sukces pewnie by i tak był.

Bazylia


Mają [Oldfield i Jarre] tyle wspólnego, że nie śpiewają i mają długie instrumentalne utwory. A gdyby były podobne to nie mógłbyś lubić obu, bo byś się porzygał.

Tytus


TB zaliczana jest do nurtu rocka progresywnego. I z tym akurat mógłbym się zgodzić. Chociaż kompozycja Mike'a różni się sporo od dokonań takich przedstawicieli progresji jak Yes, Emerson, Lake & Palmer, czy King Crimson, to ma wiele cech wspólnych. Dla niewprawnego ucha muzyka tych artystów może być na początku trudna w odbiorze, bo wymaga dużo więcej uwagi, skupienia i "muzycznego obycia". Ale po kilkakrotnym przesłuchaniu każdy odkryje, żę jest ona wciągająca i ekscytujaca.
Brzmienie rocka progresywnego oparte jest głównie na gitarach z dodatkiem klawiszy. Jeżeli dodać do tego bogactwo melodii, niebanalną rytmikę i wiele "smaczków", które odkrywamy, czasami nawet wtedy, gdy myślimy, że znamy coś na pamięć, to chyba otrzymujemy szufladkę, do której można włożyć TB.

Maciej Wachowiec


Dobrze wszyscy wiemy, że sama część TMB poszła z taśmy, ale może usprawiedliwia Mike'a fakt, że bał się, że wyjdzie gorzej niż na płycie (to by było straszne!!!)

Tytus

OFF-TOPIC

[MUZYKA]           Z konika, jak się wystarczająco mocno walnie wyskakują białe płomyki.

Tytus


Kilka pozycji z tych co wymieniłeś mam tylko jakoś tak mi się pierdzielą...

Drogi


Nie interesują mnie argumenty nieokreślone i rozmyte.

Tytus


Może posłuchamy Britney Spirs?

Trzypion


Nie chcę, żeby strona wyglądała jak psu z d...

Tytus


Już sobie szczyzoryk ostrzę...

Drogi


Znaczy się kitę odwaliłem albo poszedłem na piwo...

Drogi


Jestem z małego miasteczka Prenai, na Litwie. Studiuje filogię polską tutaj, u was. To tyle o mnie, kończyc czas.

Arvidas Kozuhavicius


"Arvidas Kozuhavicius" (ziuk@interia.pl) = "Lukasz Jedynasty" (ziuk@interia.pl)
Bez jaj... Znowu jakieś szopki...

Flegmus


Dałem się podejść jak dziecko... on nawet w nagłówkach nie grzebał, nie stworzył nowego maila... zaraz popełnię harakiri...

Bazylia


"... czas zbierać siły na podbój słonecznej Espanii!"

Kacper może zahaczy jak będzie jechał do Hiszpanii... o ile planów nie pokrzyżują mu jakieś dziki...

Sheben


Są jeszcze takie różowe latające "cosie". Ktoś wie, czy one coś robią?

Maciej Wachowiec


Co do bumeranga, to faktycznie trzeba miej farta, żeby na niego wpaść, bo dogonić, tak jak różowego duszka to się nie da - spierdala z taką prędkością z jaką się poruszamy.

Tytus


Co do wybrania się to kurna muszę się zastanowić poważnie, bo jak ludzie się dowiedzą, że jestem jednym z Ozów fanklubu to będą chcieli mnie dotykać jak relikwii i nie wrócę do domu... takie jest życie, a ja jestem taki piękny... utalentowany... tylko ten wzrost, kurna, życie jest niesprawiedliwe...

Sheben


Dobranoc moje kociaki,
czas połknąć druciaki,
ze snem czas przerwać walkę
i ułożyć do snu pałkę...

Sheben


"Przepraszam, że brutalnie przerywam toczące się tutaj pasjonujące dyskusje, ale mam dwa newsy."

Zapytałbyś się najpierw, czy możesz, gburze!

Tytus [do Bazylii]


Bok. Nie blok.

Bazylia


"Cholera, komuś się kopiować nasz site zachciało!"

Tytusku, czy Ty nie popadłeś w paranoję?
Toż to jest adres NASZEGO hosta...

Trzypion


Ujęcie z góry, Mike podchodzi do swoich pedałów.

Tytus

NASTĘPNE


przygotowal: Łukasz Jedynasty, 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*-