------- ------- ------ ------
Artysta Fanclub Dziela Wiesci
 
Cytaty... o muzyce
Zbiór różnych, ciekawych wypowiedzi Mike'a

Strony podobne:
Cytaty -->
O życiu
O Bogu
O muzyce
O gitarze
O tworzeniu
O utworach
Różne
Inni o MO

Strony wyżej:
Artysta
Strona główna

"Od czasu gdy zacząłem tworzyć zaczęto szufladkować muzykę. Mamy muzykę taneczną, muzykę świata, rock, heavy metal, new age, folk... gdy zaczynałem nie było tych wszystkich kategorii. Wszystko, co robiłem to sięganie po kawałeczki wszelakich rodzajów muzyki, które mi się podobały i układanie ich w długie instrumentalne kolaże." (program radiowy "The Break", 1992)

"Problem w tym, że ludzie ulegają iluzji sukcesu. Każdy rozpatruje sukces w kategoriach sprzedaży i emisji radiowych. Prawdziwy sukces w muzyce to móc grać dla ludzi i naprawdę się tym cieszyć. Najlepiej, gdyby listy przebojów w ogóle nie istniały, wtedy ta głupia iluzja też by przestała istnieć." (El Pais, 1993)

"Pragnąłbym by pojawił się wreszcie ktoś, kto grałby inaczej niż cała reszta, nie stosując przy tym gamy bluesowej, nie uciekając w jazz, ale tworząc po prostu coś nowego z niczego. Pragnąłbym widzieć więcej różnorodności, uczciwości, kreatywności, niepowtarzalności, by nie było tak, że wszyscy naśladują się nawzajem jak owieczki." (1991)

"Uważam, że osiągnęliśmy już wszystko, co było można jeśli chodzi o muzykę jako o formę artystyczną i że zaczynamy teraz spoglądać wstecz. (...) Muzyka ewoluuje. Rap był krokiem do przodu, muzyka taneczna także, niczym lekcja z nauki o rytmie. Kombinacja różnych rytmów dociera do najbardziej prymitywnych partii twego mózgu i sprawia, że twe ciało zaczyna się ruszać. Lecz przecież muzyka nie znaczy nic, jeżeli nie posiada duszy i serca." (Carlos Finaly, sierpień 1998)

"Zajęło mi dwie minuty nauczenie się wszystkiego, co [muzyka dyskotekowa] miała mi do zaoferowania." (The Times, styczeń 1999)

"Pop jest niczym pokój w wielkim hotelu, którym jest muzyka." (El Pais, wrzesień 1993)

"Myślę, że pierwsze utwory, które naprawdę mi się podobały, to były kawałki Beatlesów." (Guitar Player, 1978)

"Punk jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie potrafią wyrażać własnych uczuć. Oni nie są niebezpieczni. W najgorszym razie mogą uśmiercić swych odbiorców."

"[Muzyka new age] wydaje mi się nudna. Może nie słuchałem właściwych utworów, nie poświęciłem jej zbyt wiele czasu, ale wydaje mi się, że to pusta muzyka, pozbawiona uczuć. Jedyna wspólna rzecz to taka, że moja muzyka jest również instrumentalna." (El Mundo, 1992)

Następne

przygotowal: Łukasz Wierzbicki, 20.10.2008
-*Wieści*- -*Fanclub*- -*Artysta*- -*Dzieła*- -*Mapa serwisu*- -*Kontakt*- -*English*-